Bizi Arayınız: 0386 212 6241

İADE ve GARANTİ ŞARTLARI

Ürün iade şartlarınız neler? İade işlemlerinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Özel üretim olmayan ürünleri teslim aldıktan sonraki yedi gün içinde vazgeçme hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz. Size kusurlu ulaşan veya kusursuz ulaşıp arıza çıkaran ürünleri değişim yerine iade etmek için 30 gün içerisinde iade başvurusunda bulunmalısınız. İnternetten sipariş ettiğiniz ürünleri size getiren kargo personelinden teslim almadan direkt olarak kapıda da iade edebilirsiniz. Ürünleri teslim aldıktan sonra yapılan iadeler için iletişim telefonumuzdan aramanız durumunda uygun bir zaman belirlenerek ürünler sizden aldırılacaktır.


İade Şartları;
- Müşteri fatura, ürünün tüm parçaları ve varsa garanti belgesi ile başvurmalıdır.
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde iade hakkı kullanılamaz.
- Teknik servis incelemesi sonucunda "kullanıcı hatası (kötü kullanım)" olmadığı anlaşılan ürünler için müşteri isterse ürün geri alınarak iade yapılabilir. Elektronik ürünlerde eğer ürün kullanıldıysa servis raporuna ihtiyaç bulunmaktadır.
- Müşterinin iade hakkını kullandığı, yanlış renk, cins ile gönderim yapıldığını veya ürünlerin kendisine hasarlı ulaştığını bildirdiği durumlarda geri gönderilen ürünlerin kullanılmamış, ambalajının açılmamış ve tüm parçalarının eksiksiz olması gerekmektedir.
- Tek kullanımlık ürünlerin, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
İade yapılacak olan kredi kartı alışveriş esnasında kullanılan kredi kartı olmak zorundadır. Hiçbir şekilde farklı bir kredi kartına iade işlemi gerçekleştirilemez.

Ürünlerinizin garanti şartları nedir?
Garanti kapsamına giren ürünlerin garanti belgeleri ürünle beraber tarafınıza yollanacaktır ve garanti belgelerinin üzerinde ürüne ait garanti ile ilgili tüm şartları bulabilirsiniz.


HASARLI ÜRÜN ve ARIZA İŞLEMLERİ

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?
Ürünlerin teslim edildiği kutularda hasar varsa kesinlikle kargo şirketinden gelen firma personeline tutanak tutturunuz ve ürünleri tek tek kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü ve ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz.